American History X

American History X

Gjennomsnitt stemmer: 8.4

Språk: English
Produksjonsland: United States of The US,
Produksjonsselskap: Contemporary Line Cinema,Savoy Photography,The Turman-Morrissey Company
Orginal tittel: American History X
Kategori: Drama

Rollebesetning:

  • Derek Vinyard: Edward Norton
  • Danny Vinyard: Edward Furlong
  • Doris Vinyard: Beverly D’Angelo
  • Murray: Elliott Gould
  • Seth Ryan: Ethan Suplee
  • Stacey: Fairuza Balk
  • Daryl Dawson: Christopher Masterson
  • Jason: Giuseppe Andrews
  • Cameron Alexander: Stacy Keach
  • Dennis Vinyard: William Russ
  • Davina Vinyard: Jennifer Lien
  • Bob Sweeney: Avery Brooks
  • Lamont: Guy Torry
  • Rasmussen: Joe Cortese
  • Miniature Henry: Jason Bose Smith
  • Lawrence: Antonio David Lyons
  • Mitch McCormick: Alex Sol
  • Chris: Keram Malicki-Sánchez
  • Lizzy: Michelle Christine White
  • Jerome: Jonathan Fowler Jr.
  • Curtis: Jordan Marder
  • Mountainous Aryan: Nicholas R. Oleson
  • McMahon: Paul Le Mat
  • Cop: Thomas L. Bellissimo
  • Kammi: Fancy Lee
  • Dr. Aguilar: Sam Vlahos
  • Ally Vinyard: Tara Blanchard
  • Cassandra: Anne Lambton
  • Reporter: Steve Wolford
  • Desk Sergeant: Richard Noyce
  • Buddy: Danso Gordon
  • Guard: David Basulto
  • Younger Ally Vinyard: Alexis Rose Coen
  • Lawrence’s Partner: Kiante Elam
  • Pupil: Paul Hopkins
  • Random Skinhead: Keith Odett
  • Randy: Jim Norton
  • Stocky Buddy: Paul E. Short
  • Basketball Player: Nigel Miguel
  • White Supremicist (uncredited): Darrell Britt
  • Skinhead (uncredited): Robert ‘Duckie’ Chippie
  • Detention center Gang Chief (uncredited): Sydney «Broad Dawg» Colston
  • Parking Lot Skinhead (uncredited): John Embry
  • Younger Danny Vinyard (uncredited): Maximillian Kesmodel
  • Pupil (uncredited): Barbie Marie
  • Skinhead Lady friend (uncredited): Allie Moss
  • Detention center Inmate (uncredited): Sam Sarpong
  • Pupil Leaving Rest room (uncredited): Selwyn Ward
  • Titillating Officer (uncredited): Denney Pierce
  • Deputy Sheriff (uncredited): Glendon Effectively off



Crew:

  • Executive Producer: Steve Tisch
  • Editor: Gerald B. Greenberg
  • Cinematography: Tony Kaye
  • Producer: John Morrissey
  • Co-Producer: David McKenna
  • Customary Song Composer: Anne Dudley
  • Editor: Alan Heim
  • Casting: Valerie McCaffrey
  • Co-Executive Producer: Michael De Luca
  • Dialogue Editor: Walter Spencer
  • Sound Re-Recording Mixer: John Ross
  • Sound Dressmaker: Frederick Howard
  • Foley Mixer: Mary Erstad
  • Foley Artist: Ossama Khuluki
  • Foley Editor: David Mann
  • Production Form: Jon Gary Steele
  • Device Decoration: Tessa Posnansky
  • Artwork Course: Dan Olexiewicz
  • Executive In Fee Of Submit Production: Joe Fineman
  • Sound Outcomes Editor: Roland N. Thai
  • Executive Producer: Lawrence Turman
  • Executive In Fee Of Production: Carla Fry
  • Unit Production Manager: Bill Carraro
  • Particular Outcomes Make-up Artist: Matthew W. Mungle
  • Production Executive: Erik Holmberg
  • Co-Executive Producer: Brian Witten
  • Co-Producer: Jon Hess
  • Pilot: Kevin LaRosa
  • Stunt Coordinator: Ernie F. Orsatti
  • Craft Provider: Brian R. Keathley
  • Casting Assistant: Joe Adams
  • Costume Form: Doug Corridor
  • Device Production Assistant: Matt Baird
  • Sound Re-Recording Mixer: Joe Barnett
  • Dialogue Editor: Bob McNabb
  • Steadicam Operator: Charles Papert
  • Foley Artist: David Lee Fein
  • ADR Mixer: Alan Freedman
  • Particular Outcomes Supervisor: Thomas L. Bellissimo
  • Costume Supervisor: Marisa Aboitiz
  • Production Supervisor: Michael Mandaville
  • Choreographer: Robert ‘Duckie’ Chippie
  • Development Operator: Tom Hartig
  • Foley Artist: Diane Marshall
  • Extra Sound Re-Recording Mixer: Kelly Vandever
  • Transportation Coordinator: Geno Hart
  • Unit Publicist: Andrew Lipschultz
  • Song Editor: Richard Ford
  • Production Coordinator: Wendy Cox
  • Assistant Production Coordinator: Karen Jarnecke
  • Dialogue Editor: Jed M. Dodge
  • Assistant Sound Editor: Robert Getty
  • Silent Photographer: Peter Sorel
  • Production Accountant: Paul Belenardo
  • Rigging Gaffer: Curtis A. Andrews Jr.
  • Hairstylist: Karyn Huston
  • Orchestrator: Gavyn Wright
  • Dialogue Editor: David Grant
  • Artwork Course: J. Kyler Sad
  • Executive Producer: Kearie High
  • Dialogue Editor: Steve Scoville
  • Script Supervisor: Ira Hurvitz
  • ADR Supervisor: Susan Shin
  • Song Supervisor: Paul Broucek
  • Song Coordinator: Karen Elliott
  • Stunts: Charles Belardinelli
  • Key Costumer: Lisa Parmet
  • Construction Coordinator: Curtis Baruth
  • Construction Foreman: Pete Josephs
  • Region Scout: Tim Swan
  • Painter: Brandon S. Gilgen
  • First Assistant Camera: John Sekula
  • Key Grip: John T. Martin
  • Make-up Artist: Heather Fraker
  • Seamstress: Ulker Irazat
  • Wigmaker: Bill Fletcher
  • Chef: Chris Warren
  • Driver: Joseph Aroesti
  • Camera Loader: Sean Hunter Moe
  • Submit Production Supervisor: Diana Kaufman
  • Property Master: Lynda Reiss
  • Device Medic: Dyanne C. Deuel
  • Transportation Captain: Joe Cosentino
  • Transportation Co-Captain: Adam Pinkstaff
  • First Assistant Director: Designate Cotone
  • Coloration Timer: Bob McMillian
  • First Assistant Editor: Glenn Cocco
  • Ultimate Boy Electric: James Scott
  • Electrician: Joe Crouch
  • Gaffer: Dale Obert
  • Chief Lighting Technician: David Jarrell
  • Extras Casting Assistant: Terrence Harris
  • Region Manager: Marc E. Spiegel
  • Sound Engineer: Roger Dudley
  • Scoring Mixer: Paul Hulme
  • Sound Re-Recording Mixer: William Smith
  • Production Controller: Paul Prokop
  • Assistant Property Master: Parker Swanson
  • Device Dresser: Franco Esile
  • Title Dressmaker: Peter Menich
  • Dolly Grip: Designate Bolin
  • Grip: James Alden
  • 2nd Assistant Director: David Larson
  • Foley Editor: Craig Jurkiewicz
  • Musician: Marc Raze
  • Visible Outcomes: Stephen Jennings
  • Extra 2nd Assistant Camera: Bradley Richard
  • Scenic Artist: Sharleen Interesting
  • Production Sound Mixer: Steve Nelson
  • Sound Re-Recording Mixer: Yuri Reese
  • 2nd Assistant Camera: David Elmore
  • 2nd 2nd Assistant Director: Michael Keller
  • Stunt Double: Courtney Pakiz
  • Assistant Camera: William Robinson
  • Ultimate Boy Grip: Tim Angelo
  • Assistant Editor: Kim Ettinger
  • Submit Production Coordinator: Brandon Smith
  • Assistant Region Manager: Paul Tompkins
  • Extras Casting: Bill Dance
  • Total Manager: Leo Stefanos
  • Payroll Accountant: Timothy P. Tundel
  • Production Executive: Natalie Trussell



image,

Kilde: TheMovieDb.

Annonser her: Kontakt eFactory AS.