Enraged Max: Fury Dual carriageway

En apokalyptisk historie i den lengste utkanten på vår planet, i et nakent ørkenlandskap hvor menneskeheten er ødelagt, og hvor de fleste kjemper som gale for livets nødvendigheter. I denne verden eksisterer det to opprørere på rømmen som kanskje kan gjenopprette orden. Det er Max, en handlingsmann, og en mann av få ord, som søker fred i sinnet etter faucet av sin kone og barn i etterkant av kaoset. Og Furiosa, en handlingskvinne, og en kvinne som tror på hennes vei til overlevelse, kan oppnås hvis hun kan komme seg over ørkenen, og tilbake til hennes barndoms hjemsted.

Gjennomsnitt stemmer: 7.5

Språk: English
Produksjonsland: Australia,United States of The US,South Africa,
Produksjonsselskap: Kennedy Miller Productions,Warner Bros. Pictures,RatPac-Dune Entertainment,Village Roadshow Pictures
Orginal tittel: Enraged Max: Fury Dual carriageway
Kategori: High-tail,Accelerate,Science Fiction

Rollebesetning:

  • Max Rockatansky: Tom Hardy
  • Imperator Furiosa: Charlize Theron
  • Nux: Nicholas Hoult
  • Immortan Joe: Hugh Keays-Byrne
  • Cleave: Josh Helman
  • Rictus Erectus: Nathan Jones
  • Toast the Gleaming: Zoë Kravitz
  • The Gorgeous Angharad: Rosie Huntington-Whiteley
  • Tremendous: Riley Keough
  • The Dag: Abbey Lee
  • Cheedo the Fragile: Courtney Eaton
  • The Of us Eater: John Howard
  • The Bullet Farmer: Richard Carter
  • The Doof Warrior: Iota
  • The Organic Mechanic: Angus Sampson
  • Omit Giddy: Jennifer Hagan
  • The Valkyrie: Megan Gale
  • Keeper of the Seeds: Melissa Jaffer
  • The Vuvalini: Melita Jurišić
  • The Vuvalini: Gillian Jones
  • The Vuvalini: Pleasure Smithers
  • The Vuvalini: Antoinette Kellerman
  • The Vuvalini: Christina Koch
  • The Ace: Jon Iles
  • Corpus Colossus: Quentin Kenihan
  • Glory the Child: Coco Jack Gillies
  • Morsov: Chris Patton
  • The Rock Rider Chief / The Winchman: Stephen Dunlevy
  • The Prime Imperator: Richard Norton
  • Imperator: Vince Roxburgh
  • Imperator: John Walton
  • Chanting War Boy / Crimson Flare Warrior: Ben Smith-Petersen
  • Blood ‘Shed’ War Boy: Russ McCarroll
  • War Rig War Boy: Judd Wild
  • Milking Mom: Elizabeth Cunico
  • Ripsaw Imperator / The Breakman: Greg Van Borssum
  • Ripsaw Driver: Lift Jones
  • Polecat Lookout: Sebastian Dickins
  • Shaded Disguise: Darren Mitchell
  • The Accusing Needless: Crusoe Kurddal
  • The Accusing Needless: Shyan Tonga
  • The Wretched: Cass Comerford
  • The Wretched: Albert Lee
  • War Pup: Ripley Voeten
  • War Pup: Riley Paton
  • War Pup: Maycn Van Borssum
  • War Pup: Hunter Stratton Boland
  • War Pup: Nathan Jenkins
  • War Pup: Fletcher Gill
  • War Pup: Whiley Toll
  • Drummer: Ferdinand Hengombe
  • Drummer: Gadaffi Davsab
  • Drummer: Noddy Alfred
  • Drummer: Jackson Hengombe
  • Drummer: Christian Fane
  • Drummer: Callum Gallagher
  • Drummer: Abel Hofflin
  • The Many Voices (affirm): Lee Perry
  • The Wretched (uncredited): Hiroshi Kasuga



Crew:

  • Govt Producer: Iain Smith
  • Supervising Sound Editor: Label A. Mangini
  • Casting: Ronna Kress
  • Govt Producer: Bruce Berman
  • Director of Photography: John Seale
  • Thanks: Dean Semler
  • Supervising Artwork Director: Charlie Revai
  • Supervising Sound Editor: Scott Hecker
  • Costume Create: Jenny Beavan
  • Author: George Miller
  • Producer: Doug Mitchell
  • Casting: Nikki Barrett
  • Casting: Kate Dowd
  • Sound Clothier: Chuck Michael
  • Animation: Mahiro Maeda
  • Prosthetic Supervisor: Eva Franzen
  • Song: Junkie XL
  • 2d Unit Director of Photography: David Burr
  • Editor: Margaret Sixel
  • Govt Producer: Graham Burke
  • Visible Effects Producer: Aaron Parry
  • Place of dwelling Ornament: Lisa Thompson
  • Supervising Artwork Director: Richard Hobbs
  • Govt Producer: Christopher DeFaria
  • Supervising Producer: Genevieve Hofmeyr
  • Sound Effects Editor: Stuart Morton
  • Sound Clothier: Julian Slater
  • Utility Stunts: Mike Duncan
  • Supervising Sound Editor: Wayne Pashley
  • Sound Re-Recording Mixer: Steve Maslow
  • Production Create: Colin Gibson
  • Make-up Clothier: Lesley Vanderwalt
  • Dialogue Editor: Sonal Joshi
  • Stunts: Jim Wilkey
  • Author: Sever Lathouris
  • Supervising Producer: Sally French
  • Thanks: Shane Koyczan
  • Place of dwelling Ornament: Nicki Gardiner
  • Camera Operator: Peter Belcher
  • Foley: John Simpson
  • Property Grasp: Andrew Orlando
  • Sound Re-Recording Mixer: Gregg Rudloff
  • Sound Effects Editor: Emma Mitchell
  • Dialogue Editor: Yulia Akerholt
  • Production Place of enterprise Assistant: Justin Ferk
  • Sound Re-Recording Mixer: Chris Jenkins
  • Sound Effects Editor: Michael W. Mitchell
  • Artwork Path: Jacinta Leong
  • Sound Clothier: Christopher S. Aud
  • Light Photographer: Jasin Boland
  • Script Supervisor: Sophie Fabbri-Jackson
  • Sound Effects Editor: Fabian Sanjurjo
  • Stunt Coordinator: Keir Beck
  • Gaffer: Shaun Conway
  • Gaffer: Paul Johnstone
  • Sound Effects Editor: Alicia Slusarski
  • Sound Effects Editor: Phil Barrie
  • Compositors: Chris O’Connell
  • Casting: Mito Skellern
  • Artwork Department Coordinator: Christo Strydom
  • Sound Editor: Chris Ward
  • Camera Operator: Luca Mercuri
  • Camera Operator: Daniel Nichols
  • Sound Clothier: David White
  • Put up Production Supervisor: Matt Town
  • Govt Producer: Steven Mnuchin
  • Visible Effects: Pablo Calvillo
  • Make-up Artist: Marli Kruger
  • Hairstylist: Catherine Biggs
  • Animation: Nicholas Tripodi
  • Costume Supervisor: Mel Dykes
  • Compositors: Brian N. Bentley
  • Camera Operator: Simon Harding
  • Author: Brendan McCarthy
  • Place of dwelling Clothier: Kristen Anderson
  • Place of dwelling Costumer: Amanda Enders
  • Helicopter Camera: Richard Roles
  • Steadicam Operator: Label Goellnicht
  • Sound Effects Editor: Mario Gabrieli
  • Sound Re-Recording Mixer: Greg P. Fitzgerald
  • Sound Re-Recording Mixer: Peter Purcell
  • Thanks: Tim Ridge
  • Assistant Director: P.J. Voeten
  • Artwork Path: Shira Hockman
  • Place of dwelling Ornament: Katie Sharrock
  • Place of dwelling Costumer: Charl Boettger
  • Artwork Department Coordinator: Vanessa Youthful
  • Assistant Artwork Director: Andrew Chan
  • Additional Photography: Sven Vosloo
  • Dialogue Editor: Danielle Wiessner
  • Dialogue Editor: Ines Richter
  • Construction Coordinator: Erica Van Den Raad
  • Conceptual Create: Aaron Beck
  • Digital Intermediate: Justin Ngy Tran
  • Sound Effects Editor: Rick Lisle
  • Stunts: Judd Wild
  • Visible Effects Supervisor: Tom Wood
  • Sound Effects Editor: Nigel Christensen
  • Sound Effects Editor: Jared Dwyer
  • Prosthetic Supervisor: Damian Martin
  • Visible Effects Supervisor: Andrew Jackson
  • Govt Producer: Courtenay Valenti
  • Stunts: Genevieve Aitken
  • Particular Effects Supervisor: Dan Oliver
  • Sound Effects Editor: Andrew Miller
  • Particular Effects Supervisor: Andy Thomas
  • Visible Effects Supervisor: Andy Williams
  • Sound Effects Editor: Cate Cahill
  • Sound Re-Recording Mixer: Sarath G. Mohan
  • Prosthetic Make-up Artist: Elka Wardega
  • Production Sound Mixer: Ben Osmo
  • Visible Effects Technical Director: David Cunningham
  • Stunt Double: Dayna Grant
  • Stunts: Reon Van Der Watt



image,

Kilde: TheMovieDb.

Annonser her: Kontakt eFactory AS.