Pulp Fiction

Pulp Fiction

Gjennomsnitt stemmer: 8.5

Språk: English,Español,Français
Produksjonsland: United States of The United States,
Produksjonsselskap: Miramax,A Band Apart,Jersey Motion photos
Orginal tittel: Pulp Fiction
Kategori: Thriller,Crime

Rollebesetning:

  • Vincent Vega: John Travolta
  • Jules Winnfield: Samuel L. Jackson
  • Mia Wallace: Uma Thurman
  • Butch Coolidge: Bruce Willis
  • Marsellus Wallace: Ving Rhames
  • Winston «The Wolf» Wolfe: Harvey Keitel
  • Lance: Eric Stoltz
  • Ringo («Pumpkin»): Tim Roth
  • Yolanda («Honey Bunny»): Amanda Plummer
  • Fabienne: Maria de Medeiros
  • Jimmie Dimmick: Quentin Tarantino
  • Captain Koons: Christopher Walken
  • Jody: Rosanna Arquette
  • Zed: Peter Greene
  • Maynard: Duane Whitaker
  • Esmarelda Villalobos: Angela Jones
  • Marvin: Phil LaMarr
  • Buddy Holly: Steve Buscemi
  • Trudi: Bronagh Gallagher
  • Waitress: Laura Lovelace
  • Brett: Frank Whaley
  • Roger: Burr Steers
  • Paul: Paul Calderon
  • Ed Sullivan: Jerome Patrick Hoban
  • Page for Phillip Morris: Michael Gilden
  • Ricky Nelson: Gary Shorelle
  • Marilyn Monroe: Susan Griffiths
  • James Dean: Eric Clark
  • Dean Martin: Joseph Pilato
  • Jerry Lewis: Brad Blumenthal
  • Mamie van Doren: Lorelei Leslie
  • Preserve Palms You Lovebirds (archive pictures): Emil Sitka
  • Mrs. Coolidge – Butch’s Mother: Brenda Hillhouse
  • Younger Butch: Chandler Lindauer
  • Klondike: Sy Sher
  • Sportscaster #1 – Espresso Store: Robert Ruth
  • Sportscaster #2: Rich Turner
  • Wilson’s Coach: Don Blakely
  • Lifeless Floyd Wilson: Carl Allen
  • Gawker #1: Karen Maruyama
  • Hit-and-lag Take a look at: Kathy Griffin
  • Pedestrian / Bonnie Dimmick: Venessia Valentino
  • Shot Lady: Linda Kaye
  • The Gimp: Stephen Hibbert
  • Man No. 4: Alexis Arquette
  • Raquel: Julia Sweeney
  • Long Hair Yuppy Scum: Lawrence Bender
  • Winston Wolfe’s Female friend at Occasion (uncredited): Cie Allman
  • Bar Subtle (uncredited): Rene Beard
  • Fortunate Lady (uncredited): Lori Pizzo
  • Drug Vendor (uncredited): Glendon Rich
  • Hopalong Cassidy (uncredited): Devan Richardson
  • Lady in Bathroom (uncredited): Ani Sava
  • Michael (uncredited): Philip Ettington
  • Restaurant Patron (uncredited): Jimmy Celebrity
  • Restaurant Patron #2 (uncredited): Kadrolsha Ona Carole
  • Diner Patron #2 (uncredited): Richard Rossi



Crew:

  • Sage: Quentin Tarantino
  • Producer: Lawrence Bender
  • Put up Manufacturing Supervisor: Heidi Vogel
  • Manufacturing Manager: Paul Hellerman
  • Thanks: Jennifer Beals
  • Editor: Sally Menke
  • Govt Producer: Danny DeVito
  • Co-Govt Producer: Bob Weinstein
  • Co-Govt Producer: Harvey Weinstein
  • Manufacturing Construct: David Wasco
  • First Assistant Editor: Tatiana S. Riegel
  • Sage: Roger Avary
  • Thanks: Bill Unger
  • Casting: Ronnie Yeskel
  • Govt Producer: Michael Shamberg
  • Govt Producer: Stacey Sher
  • Sound Editor: Dean Beville
  • Director of Photography: Andrzej Sekula
  • Music Supervisor: Karyn Rachtman
  • Manufacturing Sound Mixer: Ken King
  • Casting Affiliate: Ruth Lambert
  • Casting: Gary M. Zuckerbrod
  • Artwork Direction: Charles Collum
  • Field Decoration: Sandy Reynolds-Wasco
  • Costume Construct: Betsy Heimann
  • Thanks: Scott Spiegel
  • Foley Mixer: Ezra Dweck
  • Co-Govt Producer: Richard N. Gladstein
  • Editorial Workers: Andrew Dickler
  • Stunt Coordinator: Ken Lesco
  • Casting: Jeff Olan
  • Assistant Costume Clothier: Mary Claire Hannan
  • Thanks: Ricardo Mestres
  • Script Supervisor: Martin Kitrosser
  • Field Clothier: Daniel Bradford
  • Thanks: Lou Arkoff
  • Thanks: Agnès B.
  • Thanks: Stephen Martines
  • Artwork Division Coordinator: Emily Wolfe
  • Thanks: Emanuel Steward
  • Make-up Artist: Michelle Bühler
  • First Assistant Digicam: Ziad Doueiri
  • Thanks: Mike Simpson
  • ADR Teach Casting: Barbara Harris
  • Supervising Sound Editor: Stephen Hunter Flick
  • Leadman: Peter Borck
  • Stunt Double: Terry Jackson
  • Gaffer: Vance Trussell
  • Stand In: Cameron
  • Make-up Effects: Thomas L. Bellissimo
  • Special Effects Coordinator: Larry Fioritto
  • Thanks: Lee Stollman
  • Building Foreman: Ray Maxwell
  • Field Costumer: Patia Prouty
  • Transportation Coordinator: Derek Raser
  • Building Coordinator: Brian Markey
  • Steadicam Operator: Bob Gorelick
  • Key Hair Stylist: Audrey Futterman-Stern
  • Digicam Operator: Michael Levine
  • Assistant Field Manager: John A. Johnston
  • Foley Artist: Catherine Rowe
  • Unit Publicist: Deborah Wuliger
  • Property Master: Jonathan R. Hodges
  • Hairstylist: Linda Arnold
  • Thanks: Cathryn Jaymes
  • Assistant Sound Editor: Dana Gustafson
  • Assistant Editor: Donald Likovich
  • Music Supervisor: Kathy Nelson
  • Thanks: Linda R. Chen
  • Assistant Music Supervisor: Billy Gottlieb
  • Field Scout: Adam Silver
  • Music Coordinator: Mary Ramos
  • Assistant Artwork Director: Samantha Gore
  • Costume Supervisor: Jacqueline Aronson
  • Wigmaker: Bill Fletcher
  • Music Editor: Rolf Johnson
  • Color Timer: Mike Stanwick
  • Electrician: Bruce Jagoda
  • Sound Recordist: Matthew C. Beville
  • Field Assistant: Haley Candy
  • Enhance Operator: Larry Scharf
  • Rigging Gaffer: Marc Meisenheimer
  • Second Assistant Director: Kelly Kiernan
  • Manufacturing Coordinator: Anna-Lisa Nilsson
  • Supervising ADR Editor: Judee Flick
  • Lead Painter: Marc Gillson
  • Craft Service: Derek Hurd
  • Put up Manufacturing Assistant: Ben Parker
  • Hair Clothier: Iain Jones
  • Painter: Giuseppe Maini III
  • Key Grip: Designate Shane Davis
  • Grip: Chris Ahern
  • Field Dressing Artist: Joseph W. Grafmuller
  • Wooden worker: Gary L. Brennan
  • Driver: Alonzo Brown Jr.
  • Digicam Loader: Angelo de la Cruz
  • Security: Ruben Cortez
  • First Assistant Director: Francis R. Mahony III
  • Easiest Boy Electric: Anthony Hall
  • Key Rigging Grip: Michael Stocks
  • Assistant Music Supervisor: Kristen Becht
  • Stand In: Rory Dauson
  • ADR Mixer: Jeff Courtie
  • Special Effects Assistant: Kevin McTurk
  • Assistant Accountant: Zane
  • Graphic Clothier: Chris Cullen
  • Second Assistant Digicam: Gregory C. Smith
  • Costumer: Kristin Dangl
  • Second Second Assistant Director: John W. Hyde Jr.
  • Assistant Decorator: Liz Chiz
  • Assistant Property Master: John Felgate
  • Swing: Steve Ingrassia
  • Easiest Boy Grip: Robbie Meckler
  • Dolly Grip: Alan Parr
  • Put up Manufacturing Coordinator: Kara Mazzola
  • Music Advisor: Chuck Kelley
  • Assistant Craft Service: Michael Haddad
  • Assistant Manufacturing Coordinator: Cheryl Cain
  • Fee Scenic Artist: Chris L. Winslow
  • Manufacturing Secretary: Bradley Morris



image,

Kilde: TheMovieDb.

Annonser her: Kontakt eFactory AS.