Ringenes herre: Atter en konge

Ringenes herre: Atter en konge

Gjennomsnitt stemmer: 8.5

Språk: English
Produksjonsland: New Zealand,United States of The usa,
Produksjonsselskap: New Line Cinema,WingNut Motion photos,The Saul Zaentz Company
Orginal tittel: The Lord of the Rings: The Return of the King
Kategori: Gallop,Delusion,Motion

Rollebesetning:

  • Frodo Baggins: Elijah Wood
  • Gandalf the White: Ian McKellen
  • Aragorn: Viggo Mortensen
  • Samwise «Sam» Gamgee: Sean Astin
  • Legolas: Orlando Bloom
  • Gimli / Treebeard (snort): John Rhys-Davies
  • Gollum: Andy Serkis
  • Meriadoc «Merry» Brandybuck: Dominic Monaghan
  • Peregrin «Pippin» Took: Billy Boyd
  • Faramir: David Wenham
  • Arwen Evenstar: Liv Tyler
  • Elrond: Hugo Weaving
  • Galadriel: Cate Blanchett
  • Éomer: Karl City
  • Théoden: Bernard Hill
  • Éowyn: Miranda Otto
  • Bilbo Baggins: Ian Holm
  • Boromir: Sean Bean
  • Denethor: John Salubrious
  • Celeborn: Marton Csokas
  • King of the Unnecessary: Paul Norell
  • Déagol: Thomas Robins
  • Rosie Cotton: Sarah McLeod
  • Damrod: Alistair Browning
  • Irolas: Ian Hughes
  • Madril: John Bach
  • Gamling: Bruce Hopkins
  • Isildur: Harry Sinclair
  • The Ring (snort) / Sauron (snort): Alan Howard
  • Murgash / Sauron: Sala Baker
  • Gothmog / Witch-king of Angmar: Lawrence Makoare
  • Gorbag: Stephen Ure
  • Guritz: Joel Tobeck
  • Shagrat / Corsair of Umbar: Peter Tait
  • Everard Proudfoot: Noel Appleby
  • Elanor Gamgee: Ali Astin
  • Frodo Gamgee: Maisy McLeod-Riera
  • Eldarion: Sadwyn Brophy
  • Figwit: Bret McKenzie
  • Grimbold: Bruce Phillips
  • Mûmakil Mahûd: Shane Rangi
  • Harad Chief: Todd Rippon
  • Gondorian Soldier: Richard Edge
  • Gondorian Soldier: David Aston
  • Uruk: Jason Fitch
  • Orc: Robert Pollock
  • Orc: Ross Duncan
  • Orc: Pete Smith
  • Orc: Jed Brophy
  • Orc: Lee Hartley
  • Child: Billy Jackson
  • Child: Katie Jackson
  • Saruman (extended edition): Christopher Lee
  • Gríma Wormtongue (extended edition): Brad Dourif
  • Mouth of Sauron (extended edition): Bruce Spence
  • Orc Commander (extended edition): Phil Grieve
  • Gothmog (snort) / Guritz (snort) (uncredited): Craig Parker
  • Diamond Took (uncredited): Emma Deakin
  • Golasgil (uncredited): Royd Tolkien
  • Círdan (uncredited): Michael Elsworth
  • Silindë (uncredited): Sam Kelly
  • Corsair of Umbar (uncredited): Gino Acevedo
  • Corsair of Umbar (uncredited): Andrew Lesnie
  • Corsair of Umbar (uncredited): Richard Taylor
  • Corsair of Umbar / Beacon Guard (uncredited): Rick Porras
  • Corsair of Umbar / Beacon Guard (uncredited): Christian Rivers
  • Corsair Bosun (uncredited): Peter Jackson
  • Drinking Rohan Soldier (uncredited): Michael Semanick
  • Drinking Rohan Soldier (uncredited): Howard Shore
  • Haradrim Warrior (uncredited): Clint Elvy
  • Coronation Elf (uncredited): Jane Abbott
  • Coronation Elf (uncredited): Jarl Benzon
  • Coronation Elf (uncredited): Sandro Kopp
  • Rivendell Elf (uncredited): Jørn Benzon
  • Pelennor Orc (uncredited): Henry Mortensen
  • Orc Helper (uncredited): Zo Hartley
  • Orc (uncredited): Joseph Mika-Hunt
  • Orc (uncredited): Aidan Bell



Crew:

  • Producer: Barrie M. Osborne
  • Fashioned Song Composer: Howard Shore
  • Sound Re-Recording Mixer: Christopher Boyes
  • Producer: Peter Jackson
  • Executive Producer: Bob Weinstein
  • Executive Producer: Harvey Weinstein
  • Executive Producer: Designate Ordesky
  • Executive Producer: Michael Lynne
  • Unique: J.R.R. Tolkien
  • Producer: Fran Walsh
  • Screenplay: Philippa Boyens
  • Director of Pictures: Andrew Lesnie
  • Manufacturing Hold: Grant Main
  • Art Route: Joe Bleakley
  • Art Route: Get rid of Outterside
  • Art Route: Designate Robins
  • Conceptual Hold: Alan Lee
  • Conceptual Hold: John Howe
  • Costume Hold: Ngila Dickson
  • Costume Hold: Richard Taylor
  • Casting: Victoria Burrows
  • Casting: John Hubbard
  • Casting: Liz Mullane
  • Stunts: Sala Baker
  • Supervising Art Director: Dan Hennah
  • Editor: Jamie Selkirk
  • Sound Outcomes Editor: Brent Burge
  • Sound Style designer: David Farmer
  • Executive Producer: Robert Shaye
  • Assistant Art Director: Jules Cook dinner
  • Make-up Artist: Jeremy Woodhead
  • Make-up Artist: Rick Findlater
  • Casting: Ann Robinson
  • Make-up Artist: Margaret Aston
  • Make-up Artist: Noreen Wilkie
  • Make-up Artist: Janine Schneider
  • Sound Outcomes Editor: Beau Borders
  • Visible Outcomes Art Director: Paul Lasaine
  • Casting: Amy Hubbard
  • Visible Outcomes Producer: Steve Dubin
  • Visible Outcomes Producer: Charlie McClellan
  • Extra Sound Re-Recording Mixer: Lora Hirschberg
  • Make-up Artist: Ivana Primorac
  • Visible Outcomes Supervisor: Dean Lyon
  • Sound Outcomes Editor: Addison Teague
  • Supervising Sound Editor: Ethan van der Ryn
  • Sound Re-Recording Mixer: Michael Semanick
  • Visible Outcomes Producer: James Whitlam
  • Sound Outcomes Editor: Tim Nielsen
  • Visible Outcomes Director: Alex Funke
  • 3D Supervisor: Man Williams
  • Supervising Sound Editor: Mike Hopkins
  • Sound Outcomes Editor: Dave Whitehead
  • Sound Re-Recording Mixer: Michael Hedges
  • Visible Outcomes Supervisor: Joe Letteri
  • Visible Outcomes Style designer: Christian Rivers
  • Sound Outcomes Editor: Hayden Collow
  • Extra Sound Re-Recording Mixer: Gary Summers
  • Visible Outcomes Supervisor: Jim Rygiel
  • Stunts: Sean Button
  • Visible Outcomes Producer: Eileen Moran
  • Animation Director: Randall William Cook dinner
  • Make-up Artist: Nancy Hennah
  • Make-up Artist: Catherine Maguire
  • Make-up Artist: Angela Mooar
  • Make-up Artist: Gail Wilson
  • Make-up Artist: Davina Lamont
  • Visible Outcomes Supervisor: John P. Nugent
  • Visible Outcomes Producer: Dean Wright
  • Make-up & Hair: Peter King
  • Sound Outcomes Editor: Craig Tomlinson
  • Assistant Art Director: Jacqui Allen
  • Visible Outcomes Art Director: Jeremy Bennett
  • Manufacturing Sound Mixer: Hammond Gaze
  • Make-up Artist: Vivienne MacGillicuddy
  • Visible Outcomes Supervisor: Chetan Deshmukh
  • Sculptor: Daniel Falconer
  • Make-up Artist: Kerryn Flewell-Smith
  • Make-up Artist: Steve Hopgood
  • Make-up Artist: Emma Moncrieff
  • Make-up Artist: Allie Rutherford
  • Make-up Artist: Lenore Stewart
  • Make-up Artist: Tera Treanor
  • Make-up Artist: Laurelle Ziento
  • Visible Outcomes Producer: Robyn Isaacs
  • Sculptor: Jamie Beswarick
  • Animation: Graham Binding
  • 3D Director: Bryan Ku



image,

Kilde: TheMovieDb.

Annonser her: Kontakt eFactory AS.