The Fifth Ingredient

The Fifth Ingredient

Gjennomsnitt stemmer: 7.5

Språk: English,svenska,Deutsch
Produksjonsland: France,
Produksjonsselskap: Gaumont
Orginal tittel: The Fifth Ingredient
Kategori: Adventure,Fantasy,Action,Thriller,Science Fiction

Rollebesetning:

  • Korben Dallas: Bruce Willis
  • Leeloo: Milla Jovovich
  • Jean-Baptiste Emmanuel Zorg: Gary Oldman
  • Father Vito Cornelius: Ian Holm
  • Ruby Rhod: Chris Tucker
  • David: Charlie Creed-Miles
  • Overall Munro: Brion James
  • President Lindberg: Tom Lister Jr.
  • Mugger: Mathieu Kassovitz
  • Fog: Lee Evans
  • Loyal Arm: Tricky
  • Overall Staedert: John Neville
  • Professor Pacoli: John Bluthal
  • Billy: Luke Perry
  • Mactilburgh: Christopher Fairbank
  • Mr. Kim: Kim Chan
  • Most foremost Iceborg: Julie T. Wallace
  • Overall Tudor: Al Matthews
  • Diva Plavalaguna: Maïwenn
  • Flying Cop: Mac McDonald
  • VIP Stewardess: Indra Ové
  • Stewardess: Genevieve Maylam
  • Cop: Jason Salkey
  • Hefty Man: Michael Culkin
  • Munro’s Captain: Hon Ping Tang
  • Floor Crew: Vincenzo Pellegrino
  • Neighbour: Richard Leaf
  • Left Arm: Ivan Heng
  • President’s Aide: Sonita Henry
  • Scientist’s Aide: Tim McMullan
  • Head Scientist: George Khan
  • Head of Military: John Hughes
  • Omar: Roberto Bryce
  • Aziz: Acknowledged Talidi
  • Mondoshawan / Mangalore Aknot / Airport Guard: Clifton Lloyd Bryan
  • Mondoshawan: Justin Lee Burrows
  • Mondoshawan: Richard Ashton
  • Mondoshawan: Jerome St. John Blake
  • Mondoshawan / Floor Crew: Kevin Molloy
  • Mactilburgh’s Assistant: Invoice Reimbold
  • Staedert’s Captain: Colin Brooks
  • Mactilburgh’s Technician: Anthony Chinn
  • Chief NY Cop: Sam Douglas
  • NY Cop: Derek Ezenagu
  • Flying Cop: David Kennedy
  • Flying Cop: David Barrass
  • Flying Cop / Military Technician: Roger Monk
  • Flying Cop: Trace Seaton
  • Flying Cop: Jean-Luc Caron
  • Flying Cop: Riz Meedin
  • Flying Cop: Jerry Ezekiel
  • Stewardess: Rachel Willis
  • Stewardess: Natasha Brice
  • Verify-in Attendant: Sophia Goth
  • Warship Captain: Martin McDougall
  • Diva’s Manager: Pete Dunwell
  • Cop: Paul Priestley
  • Ruby Rhod Assistant: Stewart Harvey-Wilson
  • Ruby Rhod Assistant: David Fishley
  • Ruby Rhod Assistant: Carlton Likelihood
  • Diva’s Assistant: Gin Clarke
  • Human Aknot: Vladimir McCrary
  • Mangalore Akanit: Aron Paramor
  • Mangalore Kino: Alan Ruscoe
  • Airport Cop: Christopher Adamson
  • Tawdry Lady: Ève Salvail
  • Shuttle Pilot: Kaleem Janjua
  • Shuttle Co-Pilot: Tyrone Tyrell
  • Shuttle Mechanic: Kevin Brewerton
  • Cramped one Ray: Ian Beckett
  • Emperor Kodar Japhet: Sonny Caldinez
  • Princess Achen: Zeta Graff
  • Roy von 1st Francis Bacon: Eddie Ellwood
  • Fhloston Hostess: Yui
  • Fhloston Hostess: Laura De Palma
  • Police Chief: Lenny McLean
  • Fhloston Commander: Robert Oates
  • Fhloston Captain: John Sharian
  • Hotel Manager: Fred Williams
  • Zorg’s Secretary: Sibyl Buck
  • Scientist: Sarah Carrington
  • Scientist: Ali Yassine
  • Scientist: Sean Buckley
  • Military Technician: Dane Messam
  • Military Technician: Nathan Hamlett
  • Military Technician: Cecil Cheng
  • Lab Guard: Scott Woods
  • Lab Guard: Leon Dekker
  • Staedert’s Technician: David Garvey
  • Staedert’s Technician: Stanley Kowalski
  • Staedert’s Technician: Omar Williams
  • Robot Barman: Robert Clapperton
  • Warship Technician: Robert Alexander
  • TV Stewardess: Mia Frye
  • Vitality Operator: Leo Williams
  • Vitality Operator: C. Keith Martin
  • Zorg’s Man: J.D. Dawodu
  • Zorg’s Man: Patrick Nicholls
  • Zorg’s Man: Shaun Davis
  • Zorg’s Man: Roy Garcia
  • Zorg’s Man: Alex Georgijev
  • Burger Assistant: Marie Guillard
  • Burger Assistant: Renee Montemayor
  • Burger Assistant: Stina Richardson
  • Glamorous Alien Diva at Occasion: Kristen Fick
  • Mondoshawan #3: François Guillaume
  • Japanese Hostess: Anita Koh
  • Glamorous Japanese Lady: Kamay Lau
  • Stewardess: Tracy Redington
  • VIP Lounge Worker: Gito Santana
  • Bodyguard: Frank Senger
  • Mangalor alien: Joss Skottowe
  • Afro Scott: Roger Wright
  • Priest: John Bennett
  • VIP Stewardess: Nicole Merry
  • VIP Stewardess: Stacey McKenzie
  • Stewardess: Josie Perez



Crew:

  • Myth: Luc Besson
  • Producer: Patrice Ledoux
  • Screenplay: Robert Trace Kamen
  • Co-Producer: Iain Smith
  • Accomplice Producer: John A. Amicarella
  • Sound Model designer: Trace A. Mangini
  • Song Arranger: Éric Serra
  • Director of Photography: Thierry Arbogast
  • Editor: Sylvie Landra
  • Casting: Lucinda Syson
  • Manufacturing Have: Dan Weil
  • Visual Effects Artwork Director: Ira Gilford
  • Visual Effects Artwork Director: Ron Gress
  • Artwork Route: Michael Lamont
  • Artwork Route: Jim Morahan
  • Artwork Route: Kevin Phipps
  • Site Ornament: Maggie Gray
  • Site Ornament: Anna Pinnock
  • Costume Have: Jean Paul Gaultier
  • Manufacturing Manager: Sarah Bradshaw
  • Unit Manufacturing Manager: Crys Forsyth-Smith
  • Manufacturing Manager: Bernard Grenet
  • Manufacturing Manager: Barrie Melrose
  • 2nd Unit Director: Pascal Chaumeil
  • Camera Operator: Jean-Paul Meurisse
  • Thanks: Leslie Dilley
  • Special Effects Supervisor: Neil Corbould
  • Foley Artist: Ellen Heuer
  • Draughtsman: Jon Billington
  • Draughtsman: Peter Francis
  • Creature Have: Gash Dudman
  • Assistant Artwork Director: Gary Tomkins
  • Make-up Artist: Amanda Knight
  • Stunts: Lucy Allen
  • Stunts: Stuart Clark
  • Stunts: David Cronnelly
  • Stunts: Eunice Huthart
  • Stunts: Andy Orderly
  • Script Supervisor: Jean Bourne
  • ADR Editor: Victoria Rose Sampson
  • Foley Recordist: Don Givens
  • Sound Re-Recording Mixer: Ron Bartlett
  • Stunt Coordinator: Marc Boyle
  • First Assistant Editor: Yann Hervé
  • Sound Engineer: Pierre Excoffier
  • Sculptor: Shaune Harrison
  • Heart of attention Puller: Angus Hudson
  • Stunts: Neil Finnighan
  • Scoring Mixer: Didier Lozahic
  • ADR Mixer: Charleen Richards
  • Stunts: Lee Sheward
  • First Assistant Editor: Simon Cozens
  • Conceptual Have: Jean Giraud
  • Assistant Artwork Director: Frederic Evard
  • Hairstylist: Lisa Tomblin
  • Space Manager: Kevin De La Noy
  • ADR Converse Casting: Mickie McGowan
  • Modeling: ‘Ghastly’ Ted Smith
  • Storyboard Artist: Lee Wilson
  • Sound Recordist: Brian D. Lucas
  • Stunts: Derek Lea
  • Special Effects Technician: Paul Dunn
  • Stunts: Ray Nicholas
  • Sound Effects Editor: Julia Evershade
  • Assistant Director: Franck Lebreton
  • Choreographer: Mia Frye
  • Foley: James Moriana
  • Sound Effects Editor: David A. Whittaker
  • Animation Supervisor: Daniel Robichaud
  • Put up Manufacturing Consulting: Michael E. Phillips
  • Sound Recordist: Daniel Brisseau
  • Assistant Director: Olivier Horlait
  • Stunts: Marc Cass
  • Assistant Artwork Director: Paul Kirby
  • Song Supervisor: Anita Camarata
  • Whisper Operator: Jean-Marie Blondel
  • Visual Effects Supervisor: Trace Stetson
  • Stunt Double: Terry Jackson
  • Site Model designer: James Hambidge
  • Sound Effects Editor: Dwayne Avery
  • Stunts: Terry Forrestal
  • Armorer: Simon Atherton
  • Camera Trainee: Sarah Bartles-Smith
  • Assistant Director: Aimée Peyronnet
  • Casting Assistant: Orla Maxwell
  • 2nd Assistant Director: Frédéric Garson
  • Make-up Division Head: Lois Burwell
  • Stunts: Gabe Cronnelly
  • Cloth wardrobe Grasp: Joe Hobbs
  • Draughtsman: Sue Whitaker
  • Artwork Division Coordinator: Katie Gabriel
  • Dressing Prop: Jamie Wilkinson
  • Stunts: Nrinder Dhudwar
  • Special Effects Supervisor: Gash Allder
  • Draughtsman: Stephen Morahan
  • Stunts: Andy Bennett
  • Gentle Photographer: Jack English
  • Sound Re-Recording Mixer: Chris Jenkins
  • Sound Effects Editor: David Lewis Yewdall
  • Sound Model designer: John P. Fasal
  • Digital Effects Supervisor: Karen E. Goulekas
  • Utility Stunts: Dean Forster
  • Stunts: Ray De-Haan
  • Visual Effects Manufacturing Manager: Kelly L’Estrange
  • Gaffer: John Higgins
  • Draughtsman: Patricia Johnson
  • Visual Effects Editor: Debra Wolff
  • Compositing Supervisor: Bryan Grill
  • Sound Recordist: Andrea Eliseyan
  • Foley Editor: Aaron Glascock
  • Supervising ADR Editor: Curt Schulkey
  • Digital Effects Producer: Tamara Watts Kent
  • VFX Manufacturing Coordinator: Jonathan F. Styrlund
  • Sound Effects Editor: Howell Gibbens
  • Hairstylist: Sue Esteem
  • Hairstylist: Bunny Parker
  • Steadicam Operator: John Ward
  • Sound Effects Editor: Geoffrey G. Rubay
  • Greatest Boy Electrical: Kevin Edland
  • Stunts: Paul Herbert
  • Space Manager: Thierry Guilmard
  • Script Supervisor: Sue Subject
  • Visual Effects Supervisor: Invoice Kent
  • Foley Editor: Solange S. Schwalbe
  • Property Grasp: Barry Wilkinson
  • Digital Compositor: John E. Sasaki
  • Visual Effects Compositor: Kelly Granite
  • Assistant Director: Camille Lipmann
  • Thanks: Noah Tutak
  • Make-up Artist: Pauline Heys
  • Pyrotechnician: Elia P. Popov
  • 2nd Assistant Camera: Ali Lakrouf
  • Development Coordinator: Ray Barrett
  • Development Coordinator: Richard Guille
  • Sound Recordist: Gary L.G. Simpson
  • Sound Model designer: John Pospisil
  • Sequence Supervisor: Sean C. Cunningham
  • Sequence Supervisor: Sean Dever
  • Sequence Supervisor: Christine Lo
  • Sequence Supervisor: Joshua I. Kolden
  • Sequence Supervisor: Rodney J. McFall
  • 2nd Unit Cinematographer: Gash Tebbet
  • Rigging Gaffer: Kenny Monger
  • First Assistant Editor: Donald Likovich
  • Space Manager: Andrew MacDonald Brown
  • Stunts: Tony Lucken
  • Grip: Ronald L. Carr
  • Make-up Artist: Melissa Lackersteen
  • Electrician: Don Tomich
  • Storyboard Artist: Collin Grant
  • Hairstylist: Sarah Esteem
  • First Assistant Director: Chris Carreras
  • Assistant Editor: Florrie Laurence
  • Special Effects Technician: Peter Notley
  • Assistant Director: Jamie Christopher
  • Stunts: Joss Gower
  • Chippie: Dominic Ackland-Snow
  • Assistant Editor: Paul Parsons
  • Sound Re-Recording Mixer: Trace Smith
  • Standby Painter: Paul Sofa
  • Digital Compositors: Gray Marshall
  • 3D Coordinator: Jean-Paul Rovela
  • Grip: Terrance O’Connor
  • Autos Coordinator: Alain Darthou
  • Modeling: Jane Kilkenny
  • Video Support Operator: Bob Bridges
  • Visual Effects Camera: Ren Messer
  • Title Model designer: Robert Dawson
  • Painter: Trace White
  • Electrician: Brian Tilden
  • Modeling: Brett Phillips
  • Color Timer: Bob Putynkowski
  • Matte Painter: Wayne John Haag
  • Thought Artist: Christian Scheurer
  • Video Support Operator: Ben Koeller
  • Storyboard Artist: Temple Clark
  • Stunts: Del Baker
  • Grip: David Knudson
  • Negative Cutter: Mo Henry
  • Manufacturing Space of job Assistant: Mona Benjamin
  • Graphic Model designer: Judith Bell
  • Manufacturing Controller: Kieran Woo
  • Thanks: Alan Munro
  • Stunts: Phil Lonergan
  • Foley Mixer: David W. Alstadter
  • Assistant Editor: Bradley Souber
  • Stunts: George Lane Cooper
  • Third Assistant Director: Simon Downes
  • Hairstylist: Ward
  • Third Assistant Director: Robert Grayson
  • Third Assistant Director: Susan Inge Wooden
  • 2nd Assistant Director: Kevin Westley
  • Assistant Director: Didier Kwak
  • Manufacturing Illustrator: Jacques Rey
  • First Assistant Camera: Eamonn O’Keeffe
  • Key Grip: Joe Celeste
  • Costume Supervisor: Janet Tebrooke
  • Projection: Jim Smith
  • Propmaker: Paul Stephenson
  • Stand In: Paul Kite
  • Electrician: Cindy Lagerstrom
  • Lights Technician: Chris Mortley
  • Manufacturing Accountant: George Marshall
  • Manufacturing Coordinator: Sallie Beechinor
  • Orchestrator: Hubert Bougis
  • Visual Effects Coordinator: Tracy Takahashi
  • Visual Effects Producer: Daniel J. Lombardo
  • Draughtsman: David Wooden
  • Grip: Gary A. Williams
  • Grip: Pierre Garnier
  • Stunts: Trace Anthony Newman
  • Musician: Nicholas Bucknall
  • Musician: Mike Hext
  • Grip: Rupert Lloyd-Parry
  • Chippie: Jamie White
  • Thanks: Richard Glass
  • Assistant Accountant: Alistair Thompson
  • Thanks: Ted Hall
  • Stunts: Richard Bradshaw
  • Contact Lens Technician: Jemma Scott-Knox-Gore
  • Electrician: Chris Lewis
  • Thought Artist: Andrew Eio
  • Special Effects Technician: Kevin Herd
  • Electrician: Brian McEachen
  • Stunts: Morgan Johnson
  • Grip: Eric Alan Donaldson
  • Modeling: Kittaya Robinson
  • Graphic Model designer: Trace Bowey
  • Modeling: Robert Diepenbrock
  • Modeling: Cameron Henderson
  • Modeling: Steve Hyde
  • Modeling: John La Valley
  • Modeling: Tony Moffett
  • Modeling: Flemming Rasmussen
  • Modeling: Doug Shemer
  • Modeling: Keith St. Aubin
  • Modeling: Valentin Vassilev
  • Modeling: Scott Nicholas Amendolare
  • Sculptor: Roland Stevenson
  • Pyrotechnician: William Aldridge
  • Pyrotechnic Supervisor: Thaine Morris
  • Special Effects Technician: Jonathan Angell
  • Special Effects Technician: Bob Bromley
  • Special Effects Technician: Paul Clancy
  • Special Effects Technician: Michael Dunleavy
  • Special Effects Technician: Gash Finlayson
  • Special Effects Technician: Matthew Harlow
  • Special Effects Technician: John Hatt
  • Special Effects Technician: Terence Lathwell
  • Special Effects Technician: Melvyn Pearson
  • Special Effects Technician: Roy Quinn
  • Special Effects Technician: Shaun Rutter
  • Special Effects Technician: Timothy Stracey
  • Special Effects Technician: Jamie Thomas
  • Special Effects Technician: Brian Warner
  • Special Effects Technician: Peter White
  • Special Effects Technician: Michael Durkan
  • Special Effects Technician: Peter Netley
  • Special Effects Technician: Resolve Malos
  • Stunt Double: Mirjam Montandon
  • Stunts: Therese Donnelly
  • Stunts: Lyndon S. Hellewell
  • Stunts: Adrian O’Neil
  • Stunts: Rachael Stephens
  • Assistant Camera: Sophie Bosquet
  • Greatest Boy Grip: James G. Moriarty
  • Clapper Loader: James Bloom
  • Electrician: David O’Neil
  • Electrician: Douglas L. Stratton
  • Heart of attention Puller: David Bryant
  • Grip: Ronald Carr
  • Grip: Tomislav Culina
  • Grip: Jamie Young
  • Grip: Matt Siess
  • Thanks: Invoice Baggelaar
  • Thanks: Brian Morrison
  • Assistant Accountant: Emma Bendell
  • Assistant Accountant: Jean Simmons
  • Assistant Accountant: Lara Sargent
  • Producer’s Assistant: Sylvie Menard
  • Producer’s Assistant: Sylvia Pyke
  • Catering: Mr. Figuras
  • Color Grading: Margo Bowie
  • Floor Runner: Dan John
  • Manufacturing Accountant: Mike Smriga
  • Manufacturing Assistant: Lee Tailor
  • Manufacturing Coordinator: Nell Brealey
  • Manufacturing Coordinator: Cari Chanin
  • Manufacturing Space of job Assistant: Rebecca Brown-Dana
  • Visual Effects Manufacturing Assistant: Eric Algren
  • VFX Artist: Jason Greenblum
  • Visual Effects Assistant Editor: Ralph Cooley
  • Finishing up Manager: Stephen Sobisky
  • Overall Manager: Scott Ross
  • Costume Assistant: Josie Pledge
  • Special Effects Assistant: Anne Marie Walters



image,

Kilde: TheMovieDb.

Annonser her: Kontakt eFactory AS.