The Maze Runner

The Maze Runner

Gjennomsnitt stemmer: 7.1

Språk: English
Produksjonsland: United States of The United States,
Produksjonsselskap: Ingenious Media,Gotham Neighborhood,Dayday Films,Temple Hill Leisure,TSG Leisure,20th Century Fox
Orginal tittel: The Maze Runner
Kategori: Streak,Thriller,Science Fiction,Thriller

Rollebesetning:

  • Thomas: Dylan O’Brien
  • Teresa Agnes: Kaya Scodelario
  • Minho: Ki Hong Lee
  • Alby: Aml Ameen
  • Chuck: Blake Cooper
  • Newt: Thomas Brodie-Sangster
  • Gally: Will Poulter
  • Frypan: Dexter Darden
  • Ben: Chris Sheffield
  • Zart: Joe Adler
  • Winston: Alexander Flores
  • Jeff: Jacob Latimore
  • Clint: Randall D. Cunningham
  • Ava Paige: Patricia Clarkson
  • Masked Man: Don McManus
  • Glader: Michael Bow
  • Glader: Jerry Clark
  • Glader: Michael Deville
  • Glader: Dylan Gaspard
  • Glader: Cory Gooding
  • Glader: Cazi Greene
  • Glader: Dustin Guitreau
  • Glader: Tyler Harrison
  • Glader: Landon Hazel
  • Glader: Gary Hood
  • Glader: Gash Killebrew
  • Glader: John Langston
  • Glader: Chad Martinez
  • Glader: Lester Millet
  • Glader: Sawyer Pierce
  • Glader: Weston Rachal
  • Glader: Bryce Romero
  • Glader: Johnny Stockwell
  • Glader: SanChavis Torns
  • Glader: Lane Westerhaus
  • Glader: Gentry Williams
  • Glader (uncredited): Adriana Acosta
  • Conference Room Guardian (uncredited): Duane Cothren
  • Lab Tech (uncredited): James Dashner
  • Glader (Alec) (uncredited): Note Gibson
  • Maze Adjust Room Supervisor / EMT (uncredited): Darryl Harvey
  • Lab Scientist (uncredited): Janet L’Aube
  • Glader (uncredited): Travis Michael Myers
  • Glader (uncredited): Zach Nichols
  • Conference Room Member (uncredited): Tommy Sheppard
  • Affected person Zero (uncredited): Andrew Varenhorst
  • Herself Lab Pupil (uncredited): Carol Jean Wells
  • Glader (uncredited): Jeff Wiesen



Crew:

  • Casting: Denise Chamian
  • Casting: Priscilla John
  • Producer: Wyck Godfrey
  • Editor: Dan Zimmerman
  • Visual Effects Supervisor: Eric Brevig
  • Sound Re-Recording Mixer: Ron Bartlett
  • Director of Images: Enrique Chediak
  • Yell Decoration: Jon Danniells
  • Production Blueprint: Marc Fisichella
  • Producer: Marty Bowen
  • Sound Recordist: Tim Gomillion
  • Sound Effects Editor: Chuck Michael
  • Art work Direction: Douglas Cumming
  • Normal Music Composer: John Paesano
  • Helicopter Camera: Dylan Goss
  • Govt Producer: Joe Hartwick Jr.
  • Assistant Art work Director: Jessica Navran
  • Makeup Department Head: Stacy Kelly
  • Makeup Artist: Aimee Stuit
  • Hairstylist: Amy Wood
  • Makeup Effects: Steve Winsett
  • Director: Wes Ball
  • Costume Blueprint: Simonetta Mariano
  • Screenplay: Noah Oppenheim
  • Producer: Lindsay Williams
  • Unusual: James Dashner
  • Screenplay: Grant Pierce Myers
  • Screenplay: T.S. Nowlin
  • Producer: Ellen Goldsmith-Vein
  • Costume Blueprint: Christine Bieselin Clark
  • Costume Supervisor: Terri De Haan
  • Makeup Effects: Lauren Thomas
  • Producer: Lee Stollman
  • Foley: Dan O’Connell
  • Script Supervisor: Nancy Breaux
  • Visual Effects Supervisor: Eric D. Christensen
  • Sculptor: Simonette Berry
  • Construction Coordinator: Noah Bradley
  • Greensman: David Keith Broome
  • Sculptor: William Burck
  • Greensman: Russ Doyle
  • Yell Dressmaker: Michelle C. Harmon
  • Yell Dressmaker: Wright McFarland
  • Property Master: Michael Sabo
  • Foley: John T. Cucci
  • Sound Dressmaker: Ai-Ling Lee
  • Boost Operator: Anthony Ortiz
  • Visual Effects Producer: Christal Wolgamott
  • Visual Effects Supervisor: Sue Rowe
  • Visual Effects Producer: Scott Puckett
  • Stunt Coordinator: Troy Robinson
  • Gaffer: Andy Ryan
  • Yell Costumer: Kizzie Autumn Martin
  • Yell Costumer: Britany Viguerie
  • Music Editor: Ted Caplan
  • Script Supervisor: Steve Gehrke
  • Space Supervisor: Bonnie Marquette
  • Studio Teachers: Lauri Mills
  • Camera Operator: Stephen S. Campanelli
  • Supervising Dialogue Editor: Susan Dawes
  • Visual Effects Producer: Greg Maloney
  • Quiet Photographer: Ben Rothstein
  • Govt Producer: Eddie Gamarra
  • Digital Intermediate: Lisa Tutunjian
  • Hairstylist: Budd Rooster
  • Makeup Effects: Christopher Dooly
  • Animation Supervisor: Erik De Boer
  • Makeup Artist: Lucy O’Reilly
  • First Assistant Editor: P.J. Burch
  • Extra Camera: Greg Morris
  • Makeup Effects: Bailey Domke
  • Visual Effects Editor: Logan Breit
  • Visual Effects Producer: Jason Chen
  • Visual Effects Editor: Steve McLeod
  • Visual Effects Producer: Gayle Munro
  • CG Supervisor: Ollie Rankin
  • CG Supervisor: Jeff Ranasinghe
  • Camera Operator: Mariana Sánchez de Antuñano
  • Rigging Gaffer: Ferdinand Duplantier Jr.
  • Unit Publicist: Michael Umble
  • ADR Supervisor: Vanessa Lapato
  • Dialogue Editor: Helen Luttrell



image,

Kilde: TheMovieDb.

Annonser her: Kontakt eFactory AS.